Siparişimi iptal edebilir miyim?

Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, sipariş iptali veya ürün değişimi için www.minegulaylar.com sitemizde " Üyelik / Sipariş Geçmişi " sayfası üzerinden ilgili siparişin iptal butonuna tıklayarak talep oluşturabilir ya da info@minegulaylar.com e-posta hesabımıza talebinizi iletebilirsiniz.

Sipariş iptal talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise yine aynı kredi kartınıza iade edilecektir. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

Ürünümü iade etmek/değiştirmek istiyorum, iade/değişim şartları nedir?

Satın aldığınız ürünü iade/değişim talebinizi, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 30 gün içinde  info@minegulaylar.com e-posta hesabımıza e-posta göndererek iletebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen  promosyon, kampanyalı ürünlerin  de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

İade/Değişim Koşulları :

- İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
- Gelinlik ve abiye elbiselere takılmış olan ürün koruma bandının sökülmesi, hasar görmesi durumunda iadeniz kabul edilmeyecektir. 
- Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
- İç çamaşırı, korse, yüz maskesi gibi ürünlerde hijyen koşulları gereği iade kabul edilmemektedir.
- Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
- Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

Tüzel kişi iadeleri:

minegulaylar.com'den siparişinizi tüzel kişi olarak verdiyseniz ve firma adına fatura kestirdiyseniz, iade talepleriniz için “iade faturası” kesmeniz gerekmektedir. İade faturası, alışveriş faturasının adına kesildiği kurum tarafından, alışverişe dair kargo bedeli dahil edilmeden kesilir ve Mine Gülaylar'a iletilir. İade faturası kesilmeyen ve Mine Gülaylar'a ulaştırılmayan iade talepleri gerçekleştirilemeyecektir.

Tüzel kişi olarak minegulaylar.com'den satın almış olduğunuz ürünlerin değişim veya iade süreçleri bireysel müşterilerle aynıdır.

İadesi onaylanan ürünlerimin iadesi banka hesabıma/kredi kartıma ne zaman ulaşacak?

İade talebiniz onaylandığında iade bedeliniz otomatik olarak;

-Alışverişin ödemesi kredi kartı ile yapıldıysa kredi kartınıza
-Alışverişin ödemesi havale/EFT yoluyla yapıldıysa banka hesabınıza yansıtılacaktır.

Her iki işlemde de iade bedelinin kredi kartınıza/hesabınıza ulaşması ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

Yaptığım alışverişin iadesini, ürünü satın alırken kullandığımdan farklı bir banka hesabına/kredi kartına alabilir miyim?

minegulaylar.com'den yapmış olduğunuz alışverişleri iade etmeniz durumunda iade bedeli yalnızca siparişi oluştururken tercih ettiğiniz ödeme yöntemiyle ve kullanmış olduğunuz ödeme aracına iade edilmektedir.

Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

Ürününüz minegulaylar.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları,  faturası(*)  kontrol edilecektir.

İade işleminin onaylanması durumunda iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda   “ ürün bedeli 10 iş günü içinde tarafınıza geri ödenecektir.

İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir. Ürününüzün durumunu, "Hesabım"ın altındaki "Siparişlerim" sayfasından takip edebilirsiniz.

(*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

Yeni aldığım ürün kusurlu çıktı, ne yapmalıyım?

Ürününüzle ilgili yaşadığınız kusur sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 7 iş günü içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından size verilen  ‘kargo gönderi kodu’ ile ürününüzü hiçbir “kargo ücreti” ödemeden geri gönderebilirsiniz.

Ürününüz minegulaylar.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelemeye gönderilir. Yetkili Departman tarafından teslim alınmasından itibaren 20 iş günü içinde, Yetkili Departman'ın vereceği inceleme raporu doğrultusunda, ürün aynı ürünün yenisi ile değiştirilebilir, iadesi alınarak bedel ödemesi yapılabilir ya da onarımı gerçekleştirilerek tarafınıza geri gönderilebilir.

Ancak ürününüzdeki kusur,  “kullanıcı hatası ” (çarpma, düşürme, sıvı teması, vb.) olarak tespit edilirse; herhangi bir işlem yapılmayacaktır. Kırılacak eşya kategorisine giren (cam, ayna gibi) ürünlerin kargo görevlisinin yanında açılarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Ürün hasarlı teslim edilmiş ise kargo şirketinden talep edilmesi gereken tutanak ile iade/değişim başvurusunda bulunabilir. Aksi takdirde iade/değişim talebi kabul edilmeyecektir. 

“Ürünümü iade etmek istiyorum, iade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim?”  maddesindeki kurallara dikkat ederek merkez mağazamıza  Alsancak, Ali Çetinkaya Blv No: 1, 35220 Konak/İzmir adresine  ücretsiz   geri gönderebilirsiniz. 

Konuyla ilgili daha fazla bilgiye  "Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?"  sorusunun cevabından ulaşabilirsiniz

Siparişimdeki ürün/ürünler yanlış geldi. Ne yapmalıyım?

Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren  7 gün içinde  tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından ürününüzü iade/değişim için merkez mağazamıza  Alsancak, Ali Çetinkaya Blv No: 1, 35220 Konak/İzmir adresine  ücretsiz   geri gönderebilirsiniz. 

Ürününüz minegulaylar.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürün adresinize yeniden gönderilir.

"Sipariş Geçmişi > Siparişinizin" sayfasının sağ tarafından bulunan “ İade Talebi Oluştur ” butonuna basın. İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü seçerek iade formu sayfasında iade nedeninizi yazarak "İade Formunu Gönder" butonuna basabilirsiniz.  

Mağaza iade ve değişim prosedürü

Mağazalarımızdan satın aldığınız ürünlerin iade ve dağişimi yapılmamaktadır. 

iade değişim politikası